Poslední den expedice zboží v letošním roce je 17. 12. 2024. Ve dnech 23. – 31. 12. 2024 celofiremní dovolená.
Jedním z největších benefitů řízeného větrání s rekuperací tepla je skvělá filtrace toho, co nechceme doma z venkovního vzduchu. Ocení ji nejen alergici. Určitě nechceme žít ve vakuu nebo v dokonale sterilním prostředí. Nadměrná zátěž dnešního životního prostředí má však na lidský organismus často nepříjemný zdravotní dopad. A nezáleží na tom, zda žijeme v centru velkoměsta, nebo bydlíme na samotě u lesa.
Vzduch bývá nasycen nežádoucími látkami, které často ani nevnímáme. A to jak ve vzduchu venkovním, tak v interiéru. Znečištěné ovzduší může být příčinou nepříjemností, jako jsou respirační onemocnění či kožní alergie. Pojďme se podívat na nejběžnější „nezvané hosty“.
V jednom z našich dřívějších článků jsme se o alergenech v našem domově, jejich negativním vlivu na naše zdraví a také dostupném řešení rozepsali více. V dnešním příspěvku si řekneme hlavně to, jaké filtry lze použít, jak často filtry měnit, jak je objednat a jak provést výměnu.
Větrací jednotky FLUO jsou v základu vybaveny přívodním a odtahovým filtrem o třídě G4.
Filtr G4 dokáže odfiltrovat až 98 % vzdušných částic do velikosti 10 µm (mikronů). Pro srovnání: průměrná síla lidského vlasu je 42 – 95 µm.
Částice do 10 µm tvoří např. hrubý a jemný prach, některé druhy bakterií, spory, aerosoly a domovní prach. Filtr vyřeší také hmyz, rostlinné části, pyl a chlupy.
V případě vysoké zátěže lze zvolit jemnější filtr třídy F7. S tímto filtrem se ze vzduchu odstraní více než 98 % částic větších než 2,5 µm.
základní filtr třídy G4 pro větrací jednotku FLUO M
jemnější filtr třídy F7 pro větrací jednotku FLUO M
Systém umíme na přání doplnit předfiltrem či speciálními uhlíkovými filtry, které redukují venkovní pachy – třeba ze sousedova komína.
Vzduch proudící do objektu je tak zbaven nežádoucích látek a i vzduch v interiéru je díky permanentní výměně vzduchu čištěn a zbavován nečistot.
Pokud ještě systém řízeného větrání nemáte a nevíte, jaký filtr zvolit, nechte to na nás.
Pro maximální zajištění vysoké efektivity filtrace a správnou funkčnost celého systému po dlouhou dobu a maximalizaci životnosti jednotky je třeba jen pravidelně kontrolovat a dle potřeby vyměňovat filtry. Pravidelná výměna filtrů slouží také k ochraně tepelného výměníku, ventilátorů i potrubí.
Pravidelná kontrola a výměna filtrů zajistí stále vysokou účinnost filtrace, trvale čistý a zdravý vzduch, správnou funkčnost systému a jeho dlouhou životnost.
Potřebná frekvence výměny závisí vždy na konkrétních podmínkách. Objekt u rušné silnice bude jistě vyžadovat častější výměnu, než ve vysokohorském prostředí. Nejběžnější doba výměny filtrů je 1x až 2x do roka. Tento interval pro upozorňování může být nastaven přímo na jednotce, nebo (pokud již od nás máte systém zakoupený) se můžete zaregistrovat a přímo od nás Vám budou chodit pravidelné připomínky k výměně filtrů rovnou s konkrétní cenovou nabídkou na doporučenou sadu filtrů.
Filtry kontrolujte a vyměňujte cca 1x až 2x do roka.
Nejlepší představu o tom, jak filtry vlastně vypadají, kde je najdete, jak je vyndáte, zkontrolujete a podle potřeby vyměníte, si uděláte, když mrknete na naše krátké video. Není to nic složitého. Výměnu ve větracích jednotkách FLUO (S / L / M / XL) zvládne každý za necelou 1 minutu 😉
Stačí sundat kryt, vyndat černé pěnové těsnění filtrů, vytáhnout filtr podobně, jako když vytahujete šuplík, zkontrolovat a zasunout, případně vyměnit a vložit nový, vrátit zpět černé těsnění, postup zopakovat pro odtahový i přívodní filtr a zavěsit zpět kryt. A je hotovo.
Máte dotazy? Neváhejte se na nás obrátit. Rádi se vším poradíme.
Vaše poptávka byla úspěšně zaznamenána a putuje ke zpracování.
Kopie zadání Vám přijde obratem do e-mailové stránky.
Formulář byl úspěšně odeslán na info@v-system.cz
Formulář byl úspěšně odeslán.
Pokud byla úspěšná, informace o registraci přijde obratem do Vaší e-mailové schránky. Prosíme zkontrolujte si.